Вітаємо Вас на сайті Інституту!


Відповідь на запрошення на круглий стіл від каналу 1+1

Інститут вдячний телевізійній службі новин каналу 1+1 за запрошення до участі у круглому столі.

Водночас, ми вважаємо проведення запланованого круглого столу передчасним.

Для того, щоб сісти за один стіл, вчені ІМБГ НАН України досі чекають вибачень від журналістів ТСН каналу 1+1 за недостовірну і дискредитуючу інформацію щодо господарської діяльності та відношення до молоді ІМБГ, яку ми прилюдно спростували в присутності журналістів каналу 1+1 на прес-конференції «Наука і ЗМІ» 22.03.2017 р.

Детальний розгляд проблем НАН України, як і науки в Україні загалом, є дійсно нагальним, але ми маємо дуже глибокий сумнів щодо того, що виключно журналісти ТСН спроможні організувати конструктивну дискусію яка піде на користь науці, а не буде черговим обговоренням знущань над «геніальною українкою», вартості унітазів, проблем оренди, плісняви у гуртожитках, оскільки самі журналісти ТСН неодноразово відмітили, що «Ми не науковці, і залишимось осторонь усіх наукових дискусій та суперечок» (Алла Мазур) та «Господа ученые, я некомпетентна с вами спорить» (Галина Сергеева) http://ua.telekritika.ua/dusia/zhurnalist-galina-sergeeva-vse-zamechaniya-k-moemu-syuzhetu-ne-stoyat-i-viedennogo-yaitsa-667540.

Враховуючи вищезазначене, до організації круглого столу треба було б залучити журналістів інших ЗМІ та на паритетних началах вчених, що користуються повагою наукової спільноти та громадянського суспільства, і публічно обговорити перелік тем круглого столу, модераторів та запрошених експертів.

В своєму зверненні до ЗМІ НАН України наголошував http://imbg.org.ua/uk/ і продовжує вимагати, що такий круглий стіл мусить бути відкритий для всіх бажаючих і проходити з трансляцією наживо одним з провідних телеканалів України.

Тема науки настільки важлива для розвитку нашої країни та майбутнього нашої молоді, що для її обговорення треба залучити найкращі сили суспільства та медіа і дотриматися головного етичного принципу «Noli nocere» (Не нашкодь).

Вважаємо, що для підготовки круглого столу в такому форматі потрібно щонайменше кілька тижнів, і ми з задоволенням візьмемо в ньому участь.

Звернення до ЗМІ

22.03.2017 р. в ІА Укрінформ відбулася прес-конференція "Наука і ЗМІ", на якій обговорювалися питання взаємодії науки, громадянського суспільства і преси.

Ми знову і знову звертаємося до всіх ЗМІ бути адвокатами науки перед суспільством і державою, перевіряти достовірність усіх матеріалів, що доводяться до громадян країни.

Учені ІМБГ НАН України, зі свого боку, зобов'язуються робити все можливе для популяризації науки і освіти за допомогою ЗМІ.

ІМБГ НАН України чекає на вибачення з боку каналу 1+1, оскільки під час вищезгаданої прес-конференції журналістами каналу не було надано жодного запитання чи заперечення у відповідь на спростування, представлені Інститутом, що у цивілізованому суспільстві розцінюється як згода з точкою зору опонента.

У зв'язку з вищевикладеним ІМБГ НАН України пропонує усім зацікавленим ЗМІ організувати спільний круглий стіл, присвячений ролі науки в сучасному суспільстві і ефективності взаємодії з ЗМІ. Такий круглий стіл має бути абсолютно відкритим для публіки (Інститут пропонує свій конференц-зал, або зал Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України), має модеруватись шанованими членами наукової і журналістської спільноти і видбуватися в режимі прямої трансляції.

Прес-конференція науковців НАН України «Наука та ЗМІ» від 22 березня 2017 року

Відео надане інформаційною агенцією «Укрінформ».

Прес-реліз НАН України

http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/news1/Pages/View.aspx?MessageID=2955

Заява ІМБГ НАН України

У зв’язку з виходом 12 березня 2017 року тенденційного сюжету в передачі «ТСН. Тиждень» каналу «1+1», спрямованого фактично на руйнацію науки в Україні, де мали місце відверто маніпулятивне висвітлення, перекручування фактів та неправдива інтерпретація подій (https://tsn.ua/video/video-novini/orenda-budivel-i-zlovzhivannya-odin-z-institutiv-nan-ukrayini-stav-uchasnikom-guchnih-skandaliv.html та https://www.youtube.com/watch?v=bycB4FOY5PU), Інститут молекулярної біології і генетики НАН України висловлює своє обурення та заявляє таке:

  1. У важких умовах постійного скорочення фінансування та підвищення цін на обладнання та реактиви для досліджень, а також тотальних обмежень законодавчими та нормативними актами, що не дозволяють вільно оперувати фінансами та кадрами, Інститут успішно проводить наукові дослідження міжнародного рівня та має одні з найкращих показників в Україні, які підтверджуються також результатами регулярної державної атестації МОН України.
  2. Робота Інституту високо оцінюється міжнародною науковою спільнотою, про що свідчать десятки міжнародних грантів та багаторічне співробітництво з провідними науковими установами світу, а також один з найвищих в Україні рівень цитування робіт вчених Інституту.
  3. В той же час, деякі засоби масової інформації, особливо редакція «ТСН. Тиждень», у пошуку сенсацій спочатку некоректно і непрофесійно висвітлює успіхи вчених ІМБГ. Після обурення наукової спільноти країни та світу, журналісти каналу «1+1», намагаючись замаскувати втрату свого іміджу, організовують поливання брудом Інституту та НАН України.
  4. У цій кампанії Інститут вбачає спробу остаточної дискредитації науки в Україні і буде відстоювати честь та гідність наукової спільноти України всіма доступними та дозволеними законодавством шляхами та засобами.

Вітаємо Ганну Валентинівну з перемогою в конкурсі «Жінка України 2016» в номінації "Наука та освіта"!

Жінка України 2016

"Вчера в одном из самых красивых торжественных залов Киева состоялась первая премия «Жінка України 2016» медиабренда «Единственная». На церемонии вручения премии "Жінка України 2016" награды получили номинанты, вклад которых в развитие своей сферы, эксперты и читатели «Единственной» сочли самым большим.

Нужно отметить, что все номинанты на премию «Жінка України 2016» являются талантливыми женщинами, которые каждый день доказывают, что представительницы прекрасного пола могут быть не только нежными и покладистыми, но и талантливыми, целеустремленными и востребованными."

Победительницы премии Жінка України 2016

27 лютого 2017 року гостем програми "НЕпопулярна наука" проекту "Наукова Світлиця" телеканалу «Інтелект TV» стала директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН України академік Г.В.Єльська.

Спілкувалися про етичні аспекти взаємовідносин науки і суспільства, про адекватне розуміння науковцями значення своєї діяльності, про те, які проблеми з етикою науковця існують в нашій країні.

Повністю відео доступне за посиланням: НЕпопулярна наука - Етика науковця

Наукова діяльність Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (ІМБГ НАН України) зосереджена на вирішенні проблем в галузі молекулярної біології, генетики та біотехнології.

Основними напрямами досліджень ІМБГ НАН України (Постанова Президії НАН України №245 від 07.09.11), що проводяться в 14 наукових відділах та 6 лабораторіях інституту, є:

  • структурна та функціональна геноміка;
  • протеоміка та білкова інженерія;
  • молекулярні та клітинні біотехнології;
  • біоінформатика, комп’ютерне моделювання та дизайн.

Адреса: вул. Академіка Заболотного 150, м.Київ, 03143, Україна
Тел.: (380-44) 526-11-69 (приймальня)
Факс: (380-44) 526-07-59
Веб-сайт: www.imbg.org.ua
E-mail: inform@imbg.org.ua


Буклет (PDF, 3.9M)