Вітаємо Вас на сайті Інституту!


Прес-конференція науковців НАН України «Наука та ЗМІ» від 22 березня 2017 року

Відео надане інформаційною агенцією «Укрінформ».

ПРЕС-АНОНС

м. Київ, 22 березня 2017 р. – 12:00

22 березня 2017 року о 12:00 год. в інформаційній агенції «Укрінформ» відбудеться прес-конференція науковців НАН України «Наука та ЗМІ».

Під час заходу планується обговорити такі теми:

 1. Порушення журналістської етики та дифамація з боку кореспондентів служби новин каналу 1+1: так чи ні.
 2. Наука та мас-медіа.

На прес-конференції будуть спростовані зфальсифіковані обвинувачення телевізійної служби ТСН каналу 1+1 щодо:

 1. «Порушень»у фінансовій діяльності Інституту
 2. «Покривання» адміністрацією «вбивці»
 3. «Порушень» у проектуванні та будівництві біотехнологічного корпусу Інституту та здачі його площ в оренду.
 4. «Невиконання» рекомендацій Консультативної ради Інституту щодо підтримки молодих вчених.
 5. «Порушення» Інститутом правил оренди його площ.

Учасники:

 1. Єльська Ганна Валентинівна, академік НАН України, доктор біологічних наук, професор, директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН України;
 2. Кришталь Олег Олександрович, академік НАН України, доктор біологічних наук, професор, директор Інституту фізіології імені О.О.Богомольця НАН України;
 3. Гусинін Валерій Павлович, член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач відділу астрофізики і елементарних частинок Інституту теоретичної фізики імені М.М.Боголюбова НАН України, член Ідентифікаційного комітету з питань науки України та з обрання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій;
 4. Антонюк Олександра Вікторівна, доктор фізико-математичних наук, заступник директора Інституту математики НАН України, Президент ГО "Гумбольдт Клуб";
 5. Безвершенко Юлія Василівна, кандидат фізико-математичних наук, молодший науковий співробітник Інституту теоретичної фізики імені М.М.Боголюбова НАН України, заступник Голови Ради молодих вчених НАН України.

Початок о 12:00 за адресою: м.Київ, вул. Б.Хмельницького, 8/16. Тривалість – 1 год.
Контактні телефони: (044) 279-20-60, 279-00-05, 526-11-29
Акредитація ЗМІ за адресою: anna@ukrinform.com

Детальніше спростування дивись тут:

Заява ІМБГ НАН України

У зв’язку з виходом 12 березня 2017 року тенденційного сюжету в передачі «ТСН. Тиждень» каналу «1+1», спрямованого фактично на руйнацію науки в Україні, де мали місце відверто маніпулятивне висвітлення, перекручування фактів та неправдива інтерпретація подій (https://tsn.ua/video/video-novini/orenda-budivel-i-zlovzhivannya-odin-z-institutiv-nan-ukrayini-stav-uchasnikom-guchnih-skandaliv.html та https://www.youtube.com/watch?v=bycB4FOY5PU), Інститут молекулярної біології і генетики НАН України висловлює своє обурення та заявляє таке:

 1. У важких умовах постійного скорочення фінансування та підвищення цін на обладнання та реактиви для досліджень, а також тотальних обмежень законодавчими та нормативними актами, що не дозволяють вільно оперувати фінансами та кадрами, Інститут успішно проводить наукові дослідження міжнародного рівня та має одні з найкращих показників в Україні, які підтверджуються також результатами регулярної державної атестації МОН України.
 2. Робота Інституту високо оцінюється міжнародною науковою спільнотою, про що свідчать десятки міжнародних грантів та багаторічне співробітництво з провідними науковими установами світу, а також один з найвищих в Україні рівень цитування робіт вчених Інституту.
 3. В той же час, деякі засоби масової інформації, особливо редакція «ТСН. Тиждень», у пошуку сенсацій спочатку некоректно і непрофесійно висвітлює успіхи вчених ІМБГ. Після обурення наукової спільноти країни та світу, журналісти каналу «1+1», намагаючись замаскувати втрату свого іміджу, організовують поливання брудом Інституту та НАН України.
 4. У цій кампанії Інститут вбачає спробу остаточної дискредитації науки в Україні і буде відстоювати честь та гідність наукової спільноти України всіма доступними та дозволеними законодавством шляхами та засобами.

Вітаємо Ганну Валентинівну з перемогою в конкурсі «Жінка України 2016» в номінації "Наука та освіта"!

Жінка України 2016

"Вчера в одном из самых красивых торжественных залов Киева состоялась первая премия «Жінка України 2016» медиабренда «Единственная». На церемонии вручения премии "Жінка України 2016" награды получили номинанты, вклад которых в развитие своей сферы, эксперты и читатели «Единственной» сочли самым большим.

Нужно отметить, что все номинанты на премию «Жінка України 2016» являются талантливыми женщинами, которые каждый день доказывают, что представительницы прекрасного пола могут быть не только нежными и покладистыми, но и талантливыми, целеустремленными и востребованными."

Победительницы премии Жінка України 2016

27 лютого 2017 року гостем програми "НЕпопулярна наука" проекту "Наукова Світлиця" телеканалу «Інтелект TV» стала директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН України академік Г.В.Єльська.

Спілкувалися про етичні аспекти взаємовідносин науки і суспільства, про адекватне розуміння науковцями значення своєї діяльності, про те, які проблеми з етикою науковця існують в нашій країні.

Повністю відео доступне за посиланням: НЕпопулярна наука - Етика науковця

Наукова діяльність Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (ІМБГ НАН України) зосереджена на вирішенні проблем в галузі молекулярної біології, генетики та біотехнології.

Основними напрямами досліджень ІМБГ НАН України (Постанова Президії НАН України №245 від 07.09.11), що проводяться в 14 наукових відділах та 6 лабораторіях інституту, є:

 • структурна та функціональна геноміка;
 • протеоміка та білкова інженерія;
 • молекулярні та клітинні біотехнології;
 • біоінформатика, комп’ютерне моделювання та дизайн.

Адреса: вул. Академіка Заболотного 150, м.Київ, 03143, Україна
Тел.: (380-44) 526-11-69 (приймальня)
Факс: (380-44) 526-07-59
Веб-сайт: www.imbg.org.ua
E-mail: inform@imbg.org.ua


Буклет (PDF, 3.9M)