Відділ біомолекулярної електроніки

Історична довідка:

Роботи з розробки біологічних та хімічних сенсорів були започатковані у 1987 році відділом механізмів трансляції генетичної інформації під керівництвом академіка НАН України Єльської Ганни Валентинівни в тісній співпраці з кафедрою фізики напівпровідників радіофізичного факультету Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка, під керівництвом професора Стріхи Віталія Іларіоновича.

У 2004 році на базі відділу механізмів трансляції генетичної інформації була створена лабораторія біомолекулярної електроніки, якою завідував член-кор. НАН України Солдаткін Олексій Петрович. У 2019 році на базі лабораторії сформовано відділ біомолекулярної електроніки. Завідувачем призначений академік НАН України Солдаткін Олексій Петрович.

Постійний науково-інженерний персонал лабораторії складається з більше ніж 20 осіб, включаючи 4 доктори біологічних наук, 1 доктор фізико-математичних наук, 9 кандидатів біологічних наук, та як мінімум 7 інженерів. Окрім того, у відділі постійно працюють біля 3-6 аспірантів та більше 10 студентів.

Оскільки розробка біосенсорів – це мультидисциплінарна задача, наш відділ об’єднує спеціалістів з різних наукових галузей таких як біохімія, біотехнологія, імунологія, фізика та біоаналітична хімія. За більш ніж 20 років роботи створено понад 30 діючих лабораторних прототипів сенсорних систем для потреб медицини, моніторингу стану довкілля, аналізу якості харчових продуктів та контролю біотехнологічних процесів. Науковий доробок лабораторії складає понад 300 статей у провідних національних та закордонних виданнях, 10 міжнародних та більше 20 національних патентів. Дослідники нашого відділу мають величезний досвід участі у різних міжнародних наукових проектах таких як ГОРИЗОНТ2020 (1), РП 7 (3), НАТО (11), ІНТАС (5), УНТЦ (5), ПІКС (1), ЕКО-НЕТ (1) та ДНІПРО (3), ДААД (3), Фулбрайт (1) і має кілька угод про двостороннє співробітництво з країнами Європи (2) та Північної Африки (3).